Bu güzel ve anlamlı müzeyi tüm halka açtığınız için, bu kadar emek harcadığınız için sonsuz teşekkürler. Her yıl yeni öğrencilerime bu güzel mekânı gezdirmekten mutluluk duyuyorum. Öğrencilerimin de her zaman hoşuna gidiyor. Onların yüzlerindeki gülümseme umarım sizleri de mutlu ediyordur. Oğlunuzun da anısına saygı duyuyor, teşekkür ediyorum.         Şefika Aslan
Bu güzel ve anlamı çok etkileyici olan müzeye geldiğimiz için çok mutluyuz. Oğlunuza Allahtan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun.                              Sevcan Öğretmen

22.12.12
Burası çok uğraşılmış, bilgi ve emek dolu bir yer. Bu müze bilgilendirici olduğu kadar ferah ve iç açıcı. Burası ilk bakışta 10 sene uğraşılmış olacağı gelir akla. Burayı oluşturan, geliştiren ve yöneten kişiler çok teşekkürler. 
D. Meriç Gül
Belli ki burayı yapan,kuran,yaptıran ve bu kabukları bulup araştıran çok emek harcamış ve bu yeri en üst seviye bir araştırma yeri yapmış. Türkiye'mize böylesi zor bir isle katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.  
Seyithan Durmuş

05.12.2012
12.12.2012
12.12.2012
Tüm deniz meraklılarının, bilimle uğrasan insanların ve biz öğrencilerin hayranlıkla gezebileceği bu merkezi oluşturduğunuz için size minnettarız. Bu itinalı ve keyifli çalışmanızın devamını diler, emeğiniz için bir kez daha teşekkür ederiz.        Biyoloji Bolumu Öğrencileri
Merve Kır, Tuğçe Yaşar,Gözde Kıyıcı,Gülşah Akbaş, Özde Uzun,Neşe Çağlayan, Şebnem Çolak.

04.12.2012
Sn. Kemal Geyran Bey,
Rennim Çocuk Yuvası çocukları ve öğretmenleri olarak bu güzel ve itinalı çalışmalarınızdan dolayı teşekkürler, emeğinize sağlık.
Gelecekteki ve Rennim çocukları adına tekrar teşekkürler.

28.11.2012
Çok değişik ve doğanın ilginç örneklerini gördük.
Sizlere teşekkür ederiz.     
İsmail Çakı  2-D Sınıfı

21.11.2012
"Can Geyran Deniz Kabukları Müzesi" gerçekten yüksek bir emekle hazırlanmış.
Düzenlenmesini ve
sınıflandırılmaları çok beğendik. Oğlunuzun evrimini tıpkı deniz kabukları gibi sakin ve telaşsız tamamlamasını diliyorum. Ruhu huzur içinde olsun.
Sevgilerimizle
Sevda Özer

13.11.2012
Bir deniz meraklısı olarak 2 yıldır Denizatı Ailesiyle gezdiğim bu müzeye ilgim büyük…
Denizatı Ailesi adına teşekkürler

11.10.2012
Her gelişimde bir kez daha hayran kalıyorum. Öğrencilerimi getirmekte haz duyduğum bir yer.
Saygılar.
Gulen Dunya Anaokulu

03.10.2012
26.04.2012
Renkli Adımlar Anaokulu adına sizlere çok teşekkür ederiz. Hem Deniz Kabukları Merkezi'ni açanlara hem de çalışanlarına teşekkür ederiz. Ellerinize sağlık. Oğlunuz buraya CAN vermiş.            
Sema Tilkici

25.04.2012
Özveri ve emekle hazırlamiş olduğunuz serginizi, zevkle gezerek gelecek nesillere örnek olmasını temenni ediyor, şahsınıza okulum adına teşekkür ediyor, çalışmalarınızın devamını diliyorum.
Md. Yrd. Neriman Altınsoy

20.04.2012
Sınıfımla harika bir müze gezdik. Kemal Bey'in ve çalışanlarının ilgili ve güler yüzlü davranışlarını çok beğendim. Kendisini de çok sevdim. Çabası için çok teşekkür ediyorum. Oğlunun anısına yaptıği bu güzel çalışmalar umarım diğer insanlara da örnek olur. Binlerce teşekkür, sevgiler, saygılar.
Emine Kurum

20.04.2012
Selam; buraya geldiğimizde, hiç böyle bir atmosferle karşılaşacağımızı tahmin etmedik. Çocuklar ve ben büyük bir şaskınlıkla inceledik, bilgilendik. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. İyi ki sizin gibi meraklı insanlarımız var. Dolayısıyla biz de bilgileniyoruz. Çalışmalarınızın devamını diliyorum.
Kadriye Unal

20.04.2012
Merhaba; öncelikle bir gencin anısına açılmış olması çok güzel bir durum. Ülkemizin 3 tarafı denizlerle çevrili olmasına rağmen denizler hakkında o kadar az bilgiye sahibiz ki. Bu şekilde oluşturulmuş müzelerin yeni yetişecek nesillerin denizler hakkında kısıtlı da olsa bilgi sahibi olmasına yardımcı olacağını düşünüyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.    
Yılmaz Kılıç

20.04.2012
Bu güzel güneşli günde bizlere göstermiş olduğunuz Deniz Kabukları Müzesi çok verimli oldu ve bırakın çocukları yetişkinlerde bile şaşkınlık yarattı. Bu günü hiç unutmayacağim. Bize bunu yaşattığınız için emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.
Yaşar Bozkurt

19.04.2012
Farkında olmadığımız ya da görme fırsatı bulamayacağımız güzelliklerle tanışmış ve tanımış olduk. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
Ferhat Dere

Burası çok güzel bir yer. Birçok deniz kabuğu var. Fakat bazen insanin midesi bulanıyor. Ayrıca burada gördügüm inciler çok güzelmiş. Bunlara sahip olan kişi eminim çok mutludur.
Derya Toprak (5-D)

19.04.2012
Büyük bir emek ve çaba ile hazırlanmış olan Deniz Kabukları Merkezi'ni çok beğendim. Emeği geçen herkese, özellikle de Kemal Geyran Bey'e böyle bir güzelliği bizimle paylaştığı için sonsuz teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık.
Emir Sencer İ.Ö.O. Öğretmeni  Kubilay Çetin

Açıkcası bu kadar donanımlı, bu kadar profesyonel bir yer görmeyi ummuyordum. Büyülendim. Herşey çok güzel düzenlenmiş. Kendi ailemle de geleceğim. Deniz kabukları ile ilgili çok şey öğrendim. Buranın oluşumunda emeği olan herkesin eline sağlık.
Öğrt.  Kadriye Güler Yılmaz
18.04.2012
Özel İstek Uluğbey İlköğretim 4-A sınıfıyla müzenizi gezdik. Gelmeden once müzeniz hakkında araştırma yapmıştım. Araştırma yazıları ve resimleri ile karşılaştırdığımda müzenin muhteşem olduğunu gördük. Tüm çocuklar bu güzellikleri defterinizde paylaşmak istediler. Ben, sınıf öğretmenleri olarak yazmak istedim. Bu müzeyi kuranlara, emek verenlere sonsuz teşekkürler.
Sevil Öğretmen

Deniz kabuklarını görmek çok güzeldi. İnşallah bir daha geliriz.
Aras Arslan     4-C

18.04.2012
Değerli Müze yöneticileri ve emektarları ; gerek kuruluş amacının hassasiyeti, gerekse eğitim ve bilime katkınız adına; böyle bir müzeyi hizmete sunmuş olmanız çok güzel. Gelip gezmek çok keyifli. Herkesi yönlendireceğim….
Emekleriniz için teşekkürler….  
Okul Md.  Dirim Bayhan

17.04.2012
5/C sınıfı öğrencileri ile müzeyi gezmeye geldik. Ben sıradan bir müze sanmıştım. İçeriye girince bir harika ile karşılaştım. Dünyanın birçok yerini gezdim. Türkiye'deki müzelerin de çoğuna uğradım. İtiraf edeyim ki böyle bir harika yeri ilk defa gördüm. Bunu hazırlayanların ellerine sağlık. Hepinize teşekkür ederim.               
Durhan Boy

17.04.2012
Can Geyran adına açmış olduğunuz bu güzel müzenin biz ve çocuklarımız için çok güzel bir yatırım olduğunu düşünüyorum. Denize ve deniz canlılarına olan ilgi ve merakları bu müzeyi gezdikten sonra daha çok artacağına inanıyorum. Her zaman deniz kabuklarını merak eder ama bu kadar çok canlının bulunabildiğini düşünmezdim.Müzenize bizleri kabul edip gezdirdiğiniz ve gösterdiğiniz ilgi ve alaka için çok teşekkür ederiz. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Her yıl fırsat buldukça değisik grup çocuklarımızla sizleri tekrar ziyaret edeceğiz. Sevgiyle kalın. 
Ayşe Gedik   Md. Yrd.

17.04.2012
4-A sınıfı öğrencileri bu güzel müzeye geldik ve gizemli deniz kabukları ile buluşma imkanı bulduk. Burada emeği geçen herkese içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Artık buradan ayrılan her öğrencimizin yaz tatili sonunda bir deniz kabuğu koleksiyonu olacak. Sevgi ve Saygılarımla… 
Cemal Akyürek

13.04.2012
Bize böyle bir gün yaşattığınız için size çok teşekkür ediyoruz. Deniz kabukları zaten çok ilgimizi çekiyordu. Sizin sayenizde çok daha iyi tanıdık. Size minnettarım. Böyle bir sergi açtığınız için sizi kutlarım. İyi ki de buraya gelmişim. Sevgilerle…        
Zeynep Sönmez

Burası çok güzel bir yer; bir daha gelmek isteriz. Böyle güzel bir sergi yaptığınız için size teşekkür ediyoruz.
Cihan Ünal

13.04.2012
4-A sınıfı öğrencilerini kabul edip, değerli deniz kabuklarını gösterdiniz ve bilgilerinizi bizlerle paylaştınız. Belki hayatımızda görmediğimiz ve göremiyecegimiz deniz canlılarını görmekten, onlar hakkındaki bilgileri dinlemekten çok mutluluk duyduk. Bütün bunlar için şahsım ve öğrencilerim adına sizlere teşekkür ederim.
4-A Sınıf Öğrt.  Çiğdem De
miray

13.04.2012
5/B ve 5/C öğrencilerini kabul edip, değerli deniz kabuklarını gösterdiniz ve bilgilerinizi bizlerle paylaştınız. Okulum adına çok teşekkürlerimi sunuyorum. Deniz Kabukları Merkezinde hayatımızda bir daha belki görmek nasip olmayacak kadar deniz dibi canlılarının yaşamlarını incelemek ve bıraktıkları kabukları görmek nasip oldu. Ben ve arkadaşım ve de öğrencilerimiz çok mutlu oldular. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Hidayet Ballıkaya            Halis Çakıcı

Ben buraya gelmeden önce çok heyecanlandım. Canlılar mı, yoksa sadece kabuk mu? Sadece kabukmuş ama bize izletilen videolar sayesinde çok şey öğrendim. Hayatımda en çok sevdiğim gün bu oldu. Arkadaşlarım da beğenmiş gibiler. Bu müze sayesinde çok mutlu oldum. Teşekkür ederim.

Zeynep Dilara Karaaslan     5/B Sınıfı


13.04.2012
Öğrencilerim değerli çalışanlarınızın yardımlarıyla unutamayacakları bir gün yaşadılar. Kartal'in bu seçkin yerleşkesinde böyle güzel bir çalışmanın hayata geçirilmiş olması çok etkileyici. Ben emeği geçen herkese, şahsım ve bağlı bulunduğum kurum adına çok teşekkür ediyorum. Deniz kabukları beni hep etkilemiştir. Bir ara sedef kakmalarla ilgili bir araştırma yapmıştım. İlk defa sedefi gördüm. Çok teşekkürler.
4/C Sınıf Öğrt.  Aynur Şahin

NASRETTİN HOCA
ANAOKULU

BURSA BİLİM SANAT
EĞİTİM MERKEZİ
 
25.12.2012
MARMARA UNIVERSİTESİ
BİYOLOJİ BOLUMU

ÇÜK PRENS
İ
LKÖĞRETİM OKULU 
REYHAN ÇİÇEKLERİ
İ
LKÖĞRETİM OKULU
RENNİM
ÇOCUK YUVASI    

ŞAİR NEDİM
İLKÖĞRETİM
OKULU
Ö.  ATAŞEHİR KİRAZ
 ANAOKULU 

Ö. DENİZATI
ANAOKULU  

GOKYUZU
ANAOKULU

GULENDUNYA
ANAOKULU

RENKLİ ADIMLAR
ANAOKULU

OKYANUS
ANAOKULU

MAHMUT KEMAL İNAL 
İLKÖĞRETİM OKULU 

YILDIZ İŞÇİMENLER
İLKÖĞRETİM OKULU 

MELODI
COCUK EVI
Ö.KIRAÇ
ANAOKULU

SABRİ TAŞKIN 
İLKÖĞRETİM OKULU 

MEHMET HİLMİ ALTAY  
İLKÖĞRETİM OKULU 

100.YIL ALİ RIZA EFENDİ 
İLKÖĞRETİM OKULU 

KARTAL  ATATÜRK
İLKÖĞRETİM OKULU 

SEHIT USTEGMEN GOKHAN YAVUZ
İLKÖĞRETİM OKULU 

EMİR SENCER 
İLKÖĞRETİM OKULU 

NİHAT ERİM  
İLKÖĞRETİM OKULU
Ö.  İSTEK ULUĞBEY  
İLKÖĞRETİM OKULU

YAVUZ SELIM
İLKÖĞRETİM OKULU
KARTAL ERGENEKON
İBRAHİM ŞAKİR
İ
LKÖĞRETİM OKULU
SAFFET SİMAVİ    
İLKÖĞRETİM OKULU
HÜSEYİN SAİM EKİM
İLKÖĞRETİM OKULU
ÇAKABEY
İLKÖĞRETİM OKULU
12.04.2012
Bizleri müzenizde ağırladığınız için okulum adına teşekkür ederim. Çok güzel bir çalışma ile bizlere görmek nasip olmayacak türlü deniz kabuklarını görme fırsatı sundunuz. Sizleri kutluyorum. Ben ve arkadaşım ve de öğrencilerimiz çok mutlu oldular. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Ayten Aktepe

12.04.2012
Öğrencilerimizle belki bu kadar deniz kabuğunu bir arada ve güzel bir sunumla bulamayacaktık. Emeğinize ve ilginize sonsuz teşekkürler. Çok değerli oğlunuz sevgili Can için Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Herşey için sonsuz teşekkürler.
4/A Sınıf Ögrt.     G.Aydın Doğan

Bizlere zaman ayırarak müzenizde ağırladığınız ve yakın ilgi gösterdiğiniz için Okulum adına çok teşekkürlerimi sunuyorum.Deniz Kabuklar Merkezi'nde hayatımızda bir daha belki görmek nasip olmayacak kadar deniz dibi canlılarının yaşamlarını incelemek ve bıraktıkları kabukları görmek nasip oldu. Öğrencilerim (4/B sınıfı) ve şahsım adına CAN GEYRAN DENIZ KABUKLARI MERKEZİ yetkililerine ve buraya ulaşmamızı sağlayan Kartal Belediyesi'ne şükranlarımı sunuyorum.
İrfan Yılmaz

SEHIT ER
SERHAT SANLI
 
İLKÖĞRETİM OKULU
BEDRİ RAHMİ
EYÜBOĞLU
ILKOGRETIM OKULU
Çevre Kulübü öğrencileriyle birlikte buraya geldik. Adı söylendikçe ölmezmiş insanoğlu. Can Geyran ışıklar içinde yat. Erol Geyran siz de. İçimiz burkularak ama anısı önünde saygıyla dudaklarımızda tebessüm oluşturan bu gezide emeği geçen herkese teşekkürler. Çocuklarımızın bir anısı olarak burayı da yaşadıklarından dolayı mutluyuz. Mekanınız cennet olsun.
Esra Azdemir, Gönül Ay öğretmenler

11.04.2012
Deniz kabukları gördüm, denizde canlıymış ama buraya gelirken ölmüşler. İncilerin deniz kabuklarından olduğunu söylediler. Sizlere çok teşekkür ederiz. Sağolun varolun bize bu bilgileri öğrettiğiniz için teşekkür ederiz.
Kübranur Altıntaş   4/B

İlk önce çok iyisiniz. Görüşürüz. Teşekkür ederiz. Çok çok güzel bir müze teşekkür ederiz.    
Sevda Biber

11.04.2012
Özveri ve emekle hazırlamiş olduğunuz serginizi, zevkle gezerek gelecek nesillere örnek olmasını temenni ediyor, şahsınıza okulum adına teşekkür ediyor, çalışmalarınızın devamını diliyorum.
Md. Yrd. Neriman Altınsoy

ŞEHİT ER
YILDIRAY BİROĞLU   
İLKÖĞRETİM OKULU
Belki de hayatta hiç göremiyecekleri, bulamıyacakları deniz canlıları örneklerine bu kadar yakın olmamızı sağladığınız için, emeğinizi ve birikimlerinizi bizimle ve öğrencilerimizle  paylaştığınız için, öyle sıcak ve özverili anlatımlarınız için okulum, şahsım ve öğrencilerimiz adına teşekkür ederim, ederiz.
Fethi Ahmet Orhan

11.04.2012
Gürbüz Bora İ.Ö.O. 5/E sınıfı ile birlikte yapmış olduğumuz geziden memnun kaldık. Sabrınıza, emeğinize ve yüreğinize sağlık… Teşekkürler
5/E Sınıf Öğrt.  Nurten Özay

Ben bu müzeyi çok beğendim. Can Geyran'ı da görmek isterdim. Onu çok merak ediyorum.
5-E sınıfından Seza Birlikbaş

11.04.2012
Herşeye rağmen hayata tutunmak için verdiğiniz bu mücadelenin, canlıları tanıtarak çocuklarımıza gelecekte doğa ve tüm canlıların yok olmamasına vesile olması dileğiyle. Girişte yazdığı gibi bütün canlıları tanımakla başlar onları korumak. Teşekkürlerimi bir borç bilirim.  Saygılarımla…
Md.Yrd. Ceyhun Azdemir

 Sevgili Can;
Ön
celikle böyle bir aileye sahip olduğun için çok şanslısın. Bugün minik yürekler seni tanıdı. Ve sana çok teşekkür ettiler. Hep bizimle olduğunu, buraya gelen herkesin hissettiğine eminim. Senin huzurunda babana çok teşekkür ediyorum. Emekleri için, o sımsıcak yüreği ve yaşama tutunma azmi için. İyi ki varsınız. Herşey için çok sağolun. Saygılarımla…

GÜRBÜZ BORA
İLKÖĞRETİM OKULU
Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde, deniz ve canlılarına ait kültür eksikliğimizi tamamlayan ve zenginleştiren çalışmalarınızı takdir ediyorum.
Sevgilerimle…
Gökmen Süslü

10.04.2012
Dünyamızın mavi derinliklerindeki bu eşsiz güzelliklerle öğrencilerimizin ufkunu açtığınız için size sonsuz teşekkürlerimi sunarım.  
Serdar Çelik

10.04.2012
Bugün tanıdığımızı zannettiğimiz dünyamızın bir yönünü daha keşfetme olanağı  sağlayan "Can Geyran Deniz Kabukları Merkezi"ni kuran, destekleyen ve bağışlarıyla yaşamasını sağlayanlara ,öğrencilerime bu firsatı sunduları için teşekkürler. İyi ki sizler varsınız, dünyayı güzelleştiriyorsunuz…
Kartal Cumhuriyet İ.Ö.O. Md. Yrd.  Mustafa Erdoğan

ŞEYH  ŞAMİL  
İLKÖĞRETİM OKULU
Biz İlhami Ahmet Örnekal İlköğretim Okulu 2-C öğrencileri ve öğretmeni olarak buraya hayran kaldık. Deniz kabukları öğrencilerimin çok ilgisini çekti. Elinize, dilinize, yüreğinize sağlık. Teşekkürler.                  
Figen Şahin

06.04.2012
Merhaba, hayatımızda, minicik de olsalar milyonlarca hayvanın önemi o kadar büyük ki bu çeşitlilik bir ömür sürsün….Bu müzede emeği geçen herkese teşekkürler..          
4-D Sınıf Öğretmeni     Gülşah Çalışır
Merhaba, hayatımda görmediğim canlıları gördüm. Bizlere bu canlıları tanıttığınız için teşekkür ederim.
5-A Sınıf Öğretmeni  Mehmet Öztürk

06.04.2012
Hesna Gündeş İ.Ö.O. olarak bu merkezin hazırlanmasında emeği geçen herkese öncelikle teşekkür ederiz. Farkında olmadığımız bu canlılar için farkındalık yaratıyorsunuz. Verdiğiniz bu yeni ufuklar için teşekkür ederiz.
CAN GEYRAN'a selamlar…
Mine Hayta       4/A Sınıf Öğretmeni

İBRAHİM SAİME ZIPKIN
İLKÖĞRETİM OKULU
Tarihten bugüne nazar, kötülükten koruma ve statü gibi nitelikleri üstlenen ve gizemli yapılarıyla sergilenen deniz kabuklarını bize ulaştırdığınız için emeğinize teşekkürler..      
Feyyaz Aslan    Rehber Öğrt.

BOĞAZİCİ PARK 
İLKÖĞRETİM OKULU
05.04.2012
Merhaba, Özel Kıraç İlköğretim Okulu 3-A sınıfı olarak özenle hazırlanmış bu müzeyi çok beğendik. Özellikle öğrencilerimin ve benim ilgilendiğimiz konular olması bizim için daha değerliydi. Bizleri bu konularda bilgilendirmeniz, tek tek açıklamalar yapmanız çok güzeldi. Okulumuz adına sizlere ve ilginize teşekkür ederiz.
3-A sınıf Öğretmeni    Şeniz
Güler
Merhaba, görmediklerimi gördüm, bilmediğim bir çok şeyi öğrendim. Güler yüzünüz, ilginiz için gönülden teşekkürler.
3-B Sınıf Öğrt. Özlem Sinanoğlu

04.04.2012
Leman Kaya İlkogretim Okulu Bostancı'nın en küçük yaş öğrencileriyiz
Can Geyran'in hikayesi bize çok çok ders verdi…. Doğayı seven küçük çocuklar olarak Can Abi'ye ve ailesine çok teşekkür ederiz… Kısacık hayatı bizce ölümsüzleşmiş.. Bizi bu müzeyle buluşturanlara sonsuz teşekkürler.
Leman Kaya İ.Ö.O öğrenci ve öğretmenle
ri

Ö. KIRAÇ   
İLKÖĞRETİM OKULU
LEMAN KAYA
İLKÖĞRETİM OKULU
38 öğrencimizle farklı bir dünyaya yolculuk yaptık. Bize bu farklılığı yaşatan, bütün emeği geçenlere kendim ve okulum adına sonsuz teşekkürler.
Tufan Yıldırım
Merhaba, böyle değerli bir müze yaptığınız için size teşekkür ederim. Böyle değerli bilgiler elde ettiğim için çok mutluyum. Sizi tebrik ederim.
Meltem Aslan

04.04.2012
17 yıllık öğretmenim. Hayatımda ilk defa böyle bir müzeye geldim. Gerçekten çok güzel bir proje. Kemal Bey'e çok teşekkürler. Oğlu Can Geyran'a Allah'tan rahmet diliyorum. Allah razı olsun.   
Yılmaz Gönenser
Şu an deniz kabukları müzesindeyiz. Onlarla ilgili çok güzel şeyler öğrendik. Can Geyran'a sevgilerimi gönderiyorum.
4-B Sınıfı    Emel Koç

03.04.2012
Bizler Yakacık Balkanlar Koleji öğrencileri olarak gezdiğimiz ve gözlemlediğimiz müzenizden çok zevk aldık. Emeğinize ve güler yüzünüze çok teşekkür ederiz.
Balkanlar Koleji adına      Emre Kara

EGE SANAYİ    
İLKÖĞRETİM OKULU
Ö.BALKANLAR
KO
LEJİ   

Bizler; Kartal, Yakacık Öğretmen Selma Akay İlk Öğretim Okulundan bir müdür yardımcısı, bir öğretmen ve altmışsekiz de öğrencimizle, Can Geyran'ın anısına açılan "Deniz Kabukları Müzesi"ni ziyarete geldik. İlk dikkatimizi çeken Can Geyran'in "Bana yarın arabayı bırakır mısın, lütfen…." notu oldu. Küçük fotoğrafları, büyük fotoğrafları, sonra da yaşamı ile ilgili notlar. İlkleri gerçekleştiren babası, Kemal Geyran… Ve bizlerde oluşan hüzün…Hüzünle koşut sorular: - Sevgiler, neden acıları yenemiyor?
Fotoğraflarında belli ki Can çok sevilmiş. Ve Can'ın kısacık sevgi dolu yaşamı için yakılan son söz: "Bize bir çok anı, sevgi, arkadaş ve dost bırakan biricik oğlum, bizimle ebediyyen yaşayacaksın!.....Seni unutmayacağız…."
Bizler de unutmayacağiz. Teşekkürlerimizi, sevgimizi, vefaya olan saygımızı bırakıyorum sizlere.
Okulumuz adına           
Cemal Çağlar

03.04.2012
Kartal Milli Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu olarak 38 öğrencimizle ilk defa müzenizi ziyaret ettik. Öğrencilerimizin ilgiyle izlediği müzede deniz kabuklarının çeşitlerini ve fonksiyonlarını görmüş olduk. Öğrencilerimizin buradan ayrıldıktan sonra ailelerine ve çevrelerine deniz kabuklarıyla ilgili çok şey anlatacaklarına inanıyorum. Göstermiş olduğunuz ilgiden çok memnun kaldık. Müzenin yapılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.

03.04.2012
ÖĞRETMEN
SELMA AKAY  
İLKÖĞRETİM OKULU
KARTAL
MİLLİ EĞİTİM VAKFI  
İLKÖĞRETİM OKULU
Merhaba, ben gezi için gelen öğrencilerden biriyim. Can Geyran müzesi çok hoşuma gitti. Şu ana kadar görmediğim deniz kabuklarını gördüm. Teşekkür ederim.                                                    
Ensar Bozkurt
Sevgilerle, deniz kabukları ilgimi çekmezdi ama şimdi çok ilgimi çekiyor.
Büşra Nur

30.03.2012
4 yaş çocuklarımızla gelmemize rağmen, tüm çocuklarımız için oldukça ilgi çekici ve keyifli bir gezi gerçekleştirdik. Müzede emeği olan herkese çok teşekkürler. Saygılarımla.
Berna Güven

28.03.2012
Özel Zürafa Anaokulu olarak, denizler altına çok keyifli bir yolculuk yaptık!
Hem bu merkezi oluşturan, hem de güleryüzüyle tüm bildiklerini paylaşan Kemal Bey'e teşekkürü bir borç biliriz.
Merkeze adını veren Can'ın buradan ayrılan her çocuğun gülücüğünde yaşadığına eminiz. Mekanı cennet olsun. Teşekkürlerimizle….
Esra Akalın

ÇEKMEKOY DÜNYA
 ANAOKULU 

Merhaba,
Deniz Kabukları Müzesini geçen sene de öğrencilerimizle ziyaret ettik. Aynı keyif ve ilgiyle bu sene de kapılarını bize açan Kemal Geyran'a sonsuz teşekkürler. Sevgiler, bilgiler, hayatlar paylaşıldıkça güzeldir!....
Sevgilerimle.
Anaokulu Müdürü     Nurgül Erdem  

Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünden Merhabalar,
Doğaya, bilime, insanlığa katkının tartışılmaz olduğu bir eseri görmekten büyük bir heyecan ve mutluluk duyduk. Üstelik böylesi güzel bir sunumla, oğlunuz Can'ın da hatırasını yadetmiş olmakla biraz hüzünlendiğimizi bildirmek isteriz.
Mekanın cennet olsun Can…
Doğanin güzelliğini, sihrini, manasını gören ve çözebilen insanların daima var olmasi dileğiyle…
Prof.Dr. İsmail Hakki Uğurtaş,  Doç.Dr.Serap Çeliker
ve Biyoloji Bölüm Öğrencileri

01.03.2012
Sevgili Can Geyran ve Kemal Geyran, ben buraya IELEV'den geldim. Buraya Eko-tur sayesinde gelmeseydim bu müzeyi keşfedemezdim. Çok güzel kabukların olduğunu anladım ve ben de artık kabuk toplayacağım. Sevgilerle    Karolin Cemcem (5/A)
Merhaba ben Öykü Özkaya. IELEV'de 5.sınıf öğrencisiyim. 11 yaşindayım. Bu müzeyi çok ilginç ve güzel buldum. Umarım başkaları da buradaki sihri keşfeder.
Öykü Özkaya

MUTLU DÜNYA
ANAOKULU

ULUDAĞ ÜNİV.
FEN EDEBİYAT FAK.
BİYOLOJİ BÖLÜMÜ
İSTANBUL ERKEK L.
EĞİTİM VAKFI
İ
LKÖĞRETİM OKULU
23.02.2012
Sevgili Kemal Bey,  herşey için çok teşekkürler; ilginiz, alakanız ve verdiğiniz emekle bize sunduğunuz bu olağanüstü deniz dünyasının görsel sunumu için çok çok teşekkürler. Harika bir iş, harika bir dünya izledik. Biz ERSE Eğitim Kurumları, Şerifali Şubesi olarak çok etkilendik, çok keyif aldık. Çalışmalarınızın devamını ve sağlıklı günlerde başarılar diliyoruz. Esen kalın.
Canan Ögretmen
Bizler ERSE'nin Küçük Melekleri; göstermiş olduğunuz sıcak karşılama, verdiğiniz bu güzel emek için size çok teşekkür ederiz.  Hayallerimizi süsleyen deniz altını bize bu kadar güzel anlatan görsellik için minnettarız.
Civcivler Sınıfı- Eda-Serap Öğr
etmen
Sevgili Can Geyran Müzesi, başınız sağolsun!  
Ece Erözü

21.02.2012
Öncelikle Sayın Kemal Bey'e bizleri sıcak karşılamasından dolayı sonsuz teşekkürler. Çeşitli deniz kabukları, renkleri, hikayeleri inanılmaz. Herşey çok güzel düşünülmüş. Çok emek verilmiş. Özel Çekmeköy Masal Anaokulu olarak bu ziyaretten inanılmaz keyif aldık ve memnun olduk. Sevgiler              
Şermin Öğretmen

HUSEYIN RAHMI
GURPINAR
 
İLKÖĞRETİM OKULU
ERSE EĞİTİM KURUMLARI
İdea Çocuk Akademisi olarak müzenizi ve bilimin insanlara yapacağı katkıyı düşünmenizi çok takdir ettik. CAN'in adının sonsuza dek yaşaması dileğiyle…. Her şey için teşekkürler.
Özlem Çideli

16.02.2012
5 Yaş Deniz Yıldızları sınıfı olarak müzenizi ziyaret ettik. Gerçekten çok etkilendik. Çok güzel anlatıldı. Ayrıca güler yüzle karşılaştık. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.
Okul Müdürü Sevim Kutlu

Ö. ÇEKMEKÖY
MASAL
ANAOKULU
İDEA ÇOCUK
AKADEMiSi    

Ö.KIRAC
İLKÖĞRETİM OKULU
Asya Çocuk Yuvası olarak çocuklarımıza böyle ortamları gezdirmek çok güzeldi. Herşey için teşekkürler.  
Safiye Yıldırım

17.02.2012
Hayatımda görmediğim deniz kabuklarını burada gördüm. Mükemmel harikaydi herşey… Teşekkürler  

11.01.2012
Müdür olarak ilk, ögretmen olarak sayısını şu an hatırlayamadığım kadar çok farklı grupla geldim. Her defasında nedenini bilmediğim belki deniz kabuklarının deniz sesleri; belki, bize müzeyi tanıtan, bilgi veren, her geldiğimizde ilgi alakayı eksik etmeyen, Kemal Bey'in latif karşılaması….. bilmiyorum. Tek bildiğim şahsım ve öğretmenlerim adına Teşekkür ederim!
Melike Ögrt.

REYHAN ÇİÇEKLERİ
ANAOKULU

Ö. HUZUR
ANAOKULU      

15.02.2012
04.01.2012
ASYA
COCUK YUVASI
YA-PA
ANAOKULU

EMİNE VE HASAN
AYTAÇMAN  

ILKOGRETIM OKULU
50. YIL
GENERAL RAFET BELE
 
ILKOGRETIM OKULU
12.04.2012
ŞEHİT ÜSTEĞMEN
 GÖKHAN YAVUZ  
ANAOKULU
MAHMUT KEMAL İNAL 
İLKÖĞRETİM OKULU
KARTAL CEVİZLİ    
İLKÖĞRETİM OKULU
11.04.2012
10.04.2012
KUTLU AKTAS   
İLKÖĞRETİM OKULU
KARTAL CUMHURİYET    
İLKÖĞRETİM OKULU
İLHAMİ AHMET
ÖRNEKAL   
İLKÖĞRETİM OKULU
10.04.2012
HESNA GÜNDEŞ    
İLKÖĞRETİM OKULU
HASANPAŞA 
İLKÖĞRETİM OKULU
SALIH NAFIZ
İLKÖĞRETİM OKULU
06.04.2012
MEDINE TAYFUR 
İLKÖĞRETİM OKULU
KARTAL SOĞANLIK  
İLKÖĞRETİM OKULU
04.04.2012
IHSAN BAYRAKCI
İLKÖĞRETİM OKULU
EYÜP GENÇ  
İLKÖĞRETİM OKULU
03.04.2012
ZÜRAFA
ANAOKULU

28.03.2012
11.03.2012
26.04.2012
19.04.2012
12.04.2012
06.04.2012
05.04.2012
05.04.2012
03.04.2012
25.02.2012
16.02.2012
2012 YILINDA
M
ÜZEMİZİ ZİYARET EDEN
EĞİTİM KURUMLARI
Okullar ziyaret tarihi sırasına göre dizilmiştir.
Küçük fotoğraflar tıklandığında açılır.
Anasayfa
 Hakkımızda q
 Hakkımızda
Hakkımızda
Basından
Sizlerden